16.10.2024 16:30
Поділитися

Цікаві факти про формат шоу «Хто хоче стати мільйонером?»: чого ми не знали про культову програму

Цікаві факти про формат шоу «Хто хоче стати мільйонером?»: чого ми не знали про культову програму

21 жовтня о 19:00 на телеканалі ICTV2 стартує 2 сезон шоу «Хто хоче стати мільйонером?». Пропонуємо дізнатися цікаві факти про історію цієї легендарної телегри.

“Мільйонера” не буває багато!

Як відомо, телешоу має велику популярність у багатьох країнах світу. Адаптації оригінальної англійської версії програми у різний час виходили у США, Австралії, у багатьох країнах Європи, Арабського світу та Азії. Шоу – справжня культова класика телебачення. Так вважають і у Сінгапурі. Там кілька років тому по телебаченню можна було спостерігати одразу два шоу цієї франшизи. Це дві різні версії «Хто хоче стати мільйонером?», які виходили на різних телеканалах, у різний час і навіть різними мовами!

Британська версія шоу

Відповіді на запитання

За весь час програми гостей вже, здається, запитали про все на світі. Але виявляється, у базі даних телегри цілих 150 000 питань, з яких зараз поставлено лише близько половини. Над питаннями зазвичай працює команда позаштатних співробітників, а відбором запитань на конкретну програму займається комп’ютерна програма. Таким чином, навіть ведучий дізнається суть питання тільки безпосередньо під час зйомки.

Мільйонерські рекорди

Мало хто знає, але «Хто хоче стати мільйонером?» – це єдина закордонна телегра, яка прижилася у Японії. І, до речі, саме там знаходиться найбільша кількість тих, хто забрав головний приз. Так, в Японії мільйон виграли аж 38 осіб. На другому місці у цьому рейтингу США. До речі, саме в Америці було запропоновано найбільший виграш – $10 мільйонів, але його так нікому не вдалося отримати.

Цікаві факти про шоу «Хто хоче стати мільйонером?»

Підказок більше, ніж ми звикли

У вітчизняній адаптації телешоу, глядачі могли спостерігати три можливості для гравця отримати підказку: 50/50 (коли два точно неправильні варіанти прибирає комп’ютер), «Допомога зали» (коли глядачі голосують за допомогою пультів у студії), «Дзвінок другу» (гравець обирає одну людину зі знайомих, хто міг би їй допомогти відповісти на запитання).

Проте, в адаптаціях шоу у різних країнах передбачали наявність і інших підказок. Наприклад, у Швеції була також підказка «Ask a star» (Запитай зірку – прим. ред.), коли гравець міг дізнатися думку запрошеної зірки про питання. Також використовувалися такі підказки, як “Замінити питання”, “Три мудреці” (три експерти допомагають гравцю), “Допомога експерта”, “Пропустити питання”, “Power Paplu” (можна використати будь-яку вже вживану підказку ще раз).

Три стандартні підказки у шоу

В українській версії шоу гравці іноді отримували приз в іншій валюті

На початку «нульових», коли вікторина вперше проводилася на українському телебаченні, гравці отримували можливість вибрати валюту, в якій заберуть виграш. Звичайно, робили вони це «наосліп», дістаючи її назву з резервуару з кульками. Таким чином, можна було отримати свій мільйон і у доларах, і в євро, і в молдавських леях, і т.д.

Не пропустіть прем’єру 2 сезону шоу «Хто хоче стати мільйонером» на ICTV2!

16.10.2024 16:30

Топ-відео

Гарячі матеріали

Ведучі каналу

Дивіться на ICTV

Вгору
    ВГОРУ